Aktualizacja: 12.05.2025 12:29 Publikacja: 04.04.2025 15:48
Od ponad trzech lat mieszkam w samochodzie. Uff, powiedziałam to na głos. Informacja poszła w świat – wyznała Dawn Robinson w nagraniu zamieszczonym w jej mediach społecznościowych.
Foto: Adobe Stock
Do castingów poprzedzających utworzenie damskiego zespołu wokalnego wykonującego muzykę R&B i prezentującego nienaganne stylizacje prosto z katalogów modowych, pod koniec lat 80. zgłosiło się ponad 3000 młodych kobiet. Drogą eliminacji, współpracujący pod szyldem Atlantic Records producenci, Denzil Foster i Thomas McElroy wytypowali trzy wokalistki: Dawn Robinson, Cindy Herron i Maxine Jones, które miały wspólnie utworzyć nowy zespół. Do obdarzonego mocnymi głosami trio wkrótce dołączyła czwarta wokalistka, Terry Ellis, a pierwotna nazwa grupy miała brzmieć 4U. Dostrzegając potencjał w tworzonej przez siebie muzyce i pragnąc podkreślić atrakcyjny wygląd wokalistek, członkinie zespołu zaproponowały jednak nazwę nawiązującą do ich wizerunku scenicznego. Tak powstała obowiązująca do dziś En Vogue. – Bardzo się cieszę, że wpadłyśmy na ten pomysł. En Vogue znacznie lepiej oddaje charakter naszego zespołu niż enigmatyczny 4U – wyznała po latach Cindy Herron w rozmowie z Oprah Winfrey.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Barbara Jatta od 2017 roku aż do dziś zajmuje jedno z najbardziej prestiżowych posad w branży sztuki jest dyrek...
Ich historia miłosna rozpoczęła się, gdy Patricia miała zaledwie 15 lat, a o dekadę starszy pisarz zaczynał swoj...
Nazywana „wschodnią księżną Dianą” Amira al-Tawil, choć nie jest już żoną księcia, nadal tytułowana jest księżni...
Za sprawą zdjęcia wykonanego w połowie lat 60., nastoletnia wówczas Lesley Hornby została okrzyknięta „Twarzą Ro...
Marisa Abela przez wiele miesięcy próbowała odzyskać równowagę psychiczną po wcieleniu się w rolę Amy Winehouse...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas