Ariana Grande: Terapia dla młodych artystów powinna być zapisana w kontrakcie

Zdaniem Ariany Grande studia filmowe mają obowiązek zapewnić młodym artystom opiekę psychologiczną i regularne spotkania z terapeutą. Uważa, że nie powinno to podlegać negocjacjom. Jak wokalistka i aktorka uzasadnia ten postulat?

Publikacja: 25.02.2025 13:14

Ariana Grande, zdobywczyni blisko 300 nagród muzycznych i filmowych, już w przeszłości kilkakrotnie

Ariana Grande, zdobywczyni blisko 300 nagród muzycznych i filmowych, już w przeszłości kilkakrotnie wypowiadała się na temat konieczności zadbania do zdrowie psychiczne młodych artystów, nieustannie konfrontujących się z oceną ze strony odbiorców, czy też narażonych na szereg nadużyć w branży rozrywkowej.

Foto: PAP/EPA

W powstałej w 2018 roku piosence „No tears left to cry” Ariana Grande daje upust swoim emocjom związanym z traumatycznym doświadczeniem sprzed kilku miesięcy. Kilka minut po zakończeniu koncertu artystki 22 maja 2017 roku w Manchesterze doszło do samobójczego ataku bombowego. 22-letni terrorysta pochodzący z Libii wysadził ładunki wybuchowe przed halą, w której odbywał się koncert. W wyniku zdarzenia 22 osoby zostały zabite, a 800 uczestników widowiska poniosło poważne obrażenia. Zdruzgotana artystka na wiele kolejnych miesięcy zrezygnowała z występów na żywo, a pierwsza piosenka, która powstała po tragicznych wydarzeniach w Wielkiej Brytanii, miała nawiązywać do tamtych przeżyć. – Pragnę skupiać się jedynie na nadziei i wszystkim, co w życiu jest pozytywne. Nie mam już więcej łez. Wypłakałam je wszystkie – tak wyznanie wokalistki wspomina autor tekstu wspomnianego utworu, Savan Kotecha. Słowa artystki stały się inspiracją do tytułu piosenki, która została nominowana do kilkunastu nagród muzycznych.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Psychologia
Asertywność – cecha bardzo (nie)kobieca? Oto, jak może wpływać na życie zawodowe
Psychologia
Dlaczego niektórzy chcą tylko zadowalać innych? Psycholog wyjaśnia
Psychologia
Polacy w niepokojący sposób podchodzą do swoich kłopotów z emocjami. Wyniki badania
Psychologia
Duża liczba rodzeństwa zwiększa ryzyko pewnych problemów u dzieci. O co chodzi?
Psychologia
Niechciane komplementy: Co to za słowa i jak na nie reagować?
OSZAR »